WATSU® je skratka od Water Shaitsu, pohyby a úchopy sú premyslene a cielene smerované k ozdravnému procesu, pričom terapia prebieha v teplej vode s tváričkou nad vodou. Pokiaľ vaše skúsenosti s vodou a duša dovolia, so štipcom na nose si viete beztiažový stav vo vode vychutnať naplno pri terapiách pod vodou.

Tým, že mám absolvovaný masérsky kurz, viem, na ktoré svaly voda pôsobí, kedy sa ktorá časť uvoľňuje, kedy naťahuje. Ale pri terapii aj tak neviem oddeliť kraniosakrálnu biodynamiku a WATSU®. Nerobím nič úmyselne, tak, ako pri kraniu, tak aj vo vode sa sústredím na klienta, na svoj stred, aby som bola plne prítomná a sústredená.

To, čo ja cítim ako nesmierny prínos teplej vody sú pocity, na ktoré si vedome a mysľou nevieme spomenúť. Sú to spomienky tela, spomienky na plávanie u maminky v brušku, spomienky, ktoré ani neviete, že máte, len Vás svojou intenzitou, autenticitou prevalcujú a otvoria tunel ku nevideným častiam samého seba.

Históriu WATSU® a príbuzných vodných terapií, videá práve s Ondrejom a Lenkou, zoznam poskytovateľov WATSU® na Slovensku a zoznam pripravovaných kurzov nájdete práve na www.watsu.sk . A pravdaže indikácie a kontraindikácie na absolvovanie session.

Ako to prebieha so mnou si môžete prečítať v brožúre.

Moja cesta ku Watsu® bola plná „náhod“. Ku bábätkám a maminkám ma to ťahalo, pretože som si zažila, aké to je, keď ste doma sama, stíhate zarábať, sýtiť a dosycovať muža i dieťa a na seba nejako zabúdate. Môj pohľad lapenej srnky by Vás bol určite vydesil a ten pohľad som vídala v Rajke, kam sme sa s dcérkou v roku 2015 presťahovali. Takže, na začiatku bola myšlienka pomáhať, podporiť iné maminky, preto som sa prihlásila na kurz Popôrodnej duly v Čechách. Ale, niečo mi chýbalo, napriek certifikátu som ku maminkám nechodila. Absolvovala som kurzy kraniosakrálnej biodynamiky so zameraním na deti novej doby, ale prvé roky slúžili najmä na moje napájanie na seba, liečenie svojich hlbín a objavovanie zákutí. Potom som sa stala súčasťou Centra Skalná ruža a hybnou myšlienkou bola opäť podpora a združovanie maminiek. Bolo to počas tých špecifických rokov a opäť som cítila, že mi niečo pri terapiách chýba. V tom období som narazila na videá od Sonia Krief a to, čo som cítila pri pohľade na bábätká a ich spomínani na pocity v brušku, na chvíľky, ktoré si maminka mohla dosýtiť po terapii bábätka vo vode ma uchvátili. Keď som videla oznam o Ročnej škole popôrodnej duly, tak mi opäť srdiečko plesalo a chcela som robiť to, čo Sonia. Už na pohovore sa mi slová o terapiách s bábätkami hrnuli von a tým, že jednou s lektoriek bola Lenka Holotňáková, manželka Ondreja Holotňáka – prvého praktika WATSU® na Slovensku, dozvedela som sa o terapii vo vode pre dospelých.

No a prvé lekcie som absolvovala práve na kurzoch organizovaných Ondrejom v Sklených Tepliciach v roku 2022. A odvtedy je WATSU® mojou súčasťou. .