Watsu a ja

Watsu a ja

21. 3. 2023 mi jeden telefonát obrátil život naruby. Všetko, čo som mala naplánované – kurzy – sa zastavilo a ja som dostala šancu zažiť to, čo som naozaj potrebovala. Teraz je to skoro rok a ja som vďačná, že to bolo práve tak, ako to bolo…

Tento týždeň je Watsu week, prvý na Slovensku a ja som začala premýšľať, čo viem pri Watsu ponúknuť ja. Mám síce masérsky kurz, Kurz bazálnej stimulácie, Kurz reflexnej terapie a iné, ale na fyzioterapeutov sa nechytám. Viem nacítiť, kde by som mala potlačiť, ale ak mi spomeniete, že máte problémy s chrbticou…tak mi myšlienky zabehnú ku odborníkovi 🙂 a možno Vám ponúknem môjho kolegu či kolegyňu.

Preto som sa zamýšľala, čo môžem ponúknuť…keďže cez tie svaly to úplne „nepôjde“. A postupne mi začali prichádzať útržky viet, ktoré mi zastavujú dych….

  • keď som počula, ako si dáma vypýtala na session Watsu točenie vo vode – aby si doprežila pôrod,
  • keď som videla video od Sonii Krief, ako vo vodičke novorodeniatka slastne oddychujú a spomínajú na pobyt u maminy v brušku,
  • keď si novorodeniatko a mama môžu dosýtiť chvíľky, ktoré nemohli mať hneď po pôrode,

Celé ma to vedie k možnosti v teplej vode si prežiť, precítiť zážitky z bruška u mamy, urobiť pohyby, na ktoré neostali pri pôrode sily či čas, dostať sa k bunkovej pamäti ešte z bruška a pochopiť, ako slová, emócie, zážitky mamy zapísali programy do nášho tela a vedú nás po ceste, ktorá ani možno nie je naša. Vždy, keď si pripomeniem toto, dych sa mi zastaví a ja cítim kľud, ticho, dôveru a pokoru v cestu, na ktorú som sa dostala.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *