Skoro rok

Skoro rok

Bude to 21. 3. 2024 rok, čo som si zažila, ako sa v sekunde, po jednom telefonáte, môže zmeniť život. Mala som pekne naplánovaných ďalších 30 dní. 21. 3. som mala urobiť skúšku z WATSU 2 a hneď na druhý deň začínal kurz WATSU 3 v Sklených Tepliciach. Potom ešte kurz WATA 1 a mala by som pokrytý potrebný počet hodín na praktikovanie WATSU®. No a o 17:15 hod. sa mi zmenil život telefonátom, že môj otec spadol a je podozrenie na zlomenú nohu.

Ďalšie mesiace otec strávil na posteli u nás doma. Starostlivosť o neho mi zabrala veľa času, bola som dosť vyťažená a tak som skončila činnosť v Skalnej ruži. Od mája sme liečili našu Nelku – psíka, ktorá nám odišla 1. 7. Proces s ňou bol liečivý. Bol prípravou na to, čo ma čakalo po vianociach. Na vodu a terapie som nemala priestor, energiu a hlavne, nemala som pocit, že by som klientom vedela poskytnúť to, čo podľa mňa mám poskytovať :-D. Až postupne som začala využívať priestor v bazéne a uvedomila som si, ako veľmi mi teplá voda chýbala.

Prečo to píšem? Ani zďaleka nedám doslov to, čo všetko mi ten čas priniesol. Chcel by som mať pripomienku, koľko sa toho dá zvládnuť, ja som si už pred 2 rokmi pri sťahovaní myslela, že som stará a niektoré veci (sťahovanie) už nezvládnem. Ale… môže to byť úplne inak. Prežili sme si svoje, ja, dcérka, aj tato. Zistila som, že nie všetko, čo sa vraví funguje tak, ako má (energetické vajíčko okolo dcérky, aby tato nečerpal jej energiu odreže aj jej kontakt so mnou). Psíky z útulku sú obyčajne ako šteniatka a snaha pomôcť niekedy zoberie posledné sily a aj neprerušovaný spánok.

Dcérka zažila situácie, ktoré som musela vysvetľovať, zistiť, ako to naozaj mám, ísť do pravdy voči mne i voči sebe. Zažila, že aj ja mám svoje limity, že som človek, ktorý niekedy urobí rozhodnutia, ktoré sa s odstupom času javia ako nie vhodné.