Práca so spomienkami tela

Práca so spomienkami tela

Je to 5 dní,, čo som sa vrátila z kurzu na Sardínii. dní, čo sa moje myšlienky nevedia odtrhnúť od spomienok…Spomienok môjho tela…na Sardíniu a hlavne ešte ďalej. Do mojich hlbokých, dávnych, zabudnutých, vytesnených spomienok, ktoré rozum „zabudol“ v snahe ochrániť ma, ale bunky si pamätajú.

Absolvovala som – skôr mi bolo cťou – sa zúčastniť kurzu Amnion pod vedením Mary Seamster. Boli to chvíle, kedy sa môj život začal meniť. Oslobodzovala som telo, bunky, hlavu i srdce od ťaživých momentov prísne strážených a kontrolovaných. Spoznala som hĺbku, ktorú môže otvoriť pravdivosť, odvaha počúvnuť svoje telo a výjsť so zamrznutia. Ponoriť as nielen do vody ale hlavne do seba, otvoriť brány, postaviť sa zoči voči sebe a svojim spomienkam. Plač, kričanie, radosť a nakoniec veľká úľava. To všetko niekoľkokrát za deň, za noc – aby som znova pochopiť, ako veľmi ovplyvňujú môj život spomienky uložené v bunkách. Nielen moje spomienky – spomienky mojej babky, jej babky, mojej mamy…

Znie to neuveriteľne – áno. Zistila som, že zážitok mojej babky z vojny spôsobuje v mojom živote určité chovanie, ktoré však nie je moje…a mohla som ho pustiť. Neviem celú tú esenciu zachytiť, iba viem, že odhalenie niektorých vzorcov, uchopenie odkazov z mysle liečia …liečia každú bunku v tele, prepisujú DNA a tým aj na fyzickej úrovni mienia život.

Slovo, ktoré ma sprevádza odmalička je zodpovednosť. Byť zodpovedná – teraz ho používam často a s ľahkosťou, už ma nedesí. Zodpovednosť za to, čo si vpustím do života, čo prepustím, ako hlboko sa odovzdám procesu a dôvere v proces – to je iba moja zodpovednosť.

A pri klientoch tiež – neurobím nič za klienta. Budem ho sprevádzať podporovať, doslovne držať hlavu nad vodou … ale nič nevyriešim za neho. Je to jeho zodpovednosť, jeho rozhodnutie bez môjho tlačenia (a to je veľký pokrok, pretože ja som tlačila neuveriteľne rada 🙂 ) bez naliehania. Iba ponúkam slobodné načúvanie, pohyb tela bez prikázaných sekvencií či zostáv… Načúvam, pozorujem, dýcham a sledujem, čo mi telo hovorí a nasledujem ho. Takto teraz vyzerajú moje stretnutia s klientami vo vode. Plyniem podľa ich potrieb a neskutočne si to užívam.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *